Tel: +90 224 261 58 92 | Fax: +90 224 261 58 93 | Email: [email protected]


DUYURULAR

Otomotiv Endüstrisinde Araç&Kalıp Projelerinin Etkileşimi ve Kalıp Yatırım Yönetimi Eğitimi


01.10.2020

UKUB tarafından, BEBKA 2020 yılı Teknik Destek Programı kapsamında “Otomotiv Endüstrisinde Araç & Kalıp Projelerinin Etkileşimi ve Kalıp Yatırım Yönetimi Eğitimi” Zoom platformu üzerinden gerçekleştirilecektir.

Can Okatan Danışmanlık firması tarafından gerçekleştirilecek olan eğitimler ücretsizdir.

Eğitimler 3 grup için üçer g&u.. Devamı »

Ticaret Bakanlığı – Tasarım Desteği


17.06.2019

2008/2 SAYILI TASARIM DESTEĞİ

 

Ticaret Bakanlığı – Tasarım Desteği

Bu desteğin temel amacı, Türkiye’de tasarım ve inovasyon kültürünün oluşturulması ve yaygınlaştırılmasını teminen tasarımcı şirketleri/tasarım ofisleri ve işbirliği kuruluşlarının gerçekleştireceği tanıtım, reklam, pazarlama, istihdam, danışmanlık harcamaları, yurt dışında açacakları birimlere ilişkin giderl.. Devamı »

Kalıpçılık Sektörüne Yönelik Uygulamalı Proje Yönetimi Verimlilik Odaklı Veri Analizi ve Raporlama Uygulamaları Eğitimi


08.05.2019

UKUB tarafından, BEBKA 2018 yılı Teknik Destek Programı kapsamında “Kalıpçılık Sektörüne Yönelik Uygulamalı Proje Yönetimi Verimlilik Odaklı Veri Analizi ve Raporlama Uygulamaları” eğitimi gerçekleştirilecektir.

ETKİN BİLGİ YÖNETİMİ Eğitim Salonu'nda  gerçekleştirilecek olan eğitimler ücretsizdir.

Eğitimler 3 grup için beşer gün sürec.. Devamı »

Türkiye Kalıp Sektörü Durum Raporu ve Plastik Enjeksiyon Kalıpçılığı Semineri


01.11.2018

Değerli Sektör Mensupları,

Yönetim Kurulu Üyelerimizden Sn. Şahan EÇİN tarafından sunulacak olan, Türkiye Kalıp Sektörü Durum Raporu ve Plastik Enjeksiyon Kalıpçılığı Semineri, 14 Kasım 2018 Çarşamba günü saat 15:00’te, İstanbul Teknik Üniversitesi Makina Fakültesi, Mavi Salon’da gerçekleşecektir. 

Etkinliğe, davetlisiniz.

Not: Seminere, aşağıdaki .. Devamı »

KOSGEB İş Geliştirme Destek Programı


30.10.2018

İŞ GELİŞTİRME DESTEK PROGRAMI

KOSGEB tarafından 2010 yılından günümüze uygulanmakta olan destek programlarından «Genel Destek Programı» sürece dair yaşanan tecrübeler ve KOBİ’lerden gelen talepler dikkate alınarak KOSGEB İcra Komitesince 24 Eylül 2018 tarihi itibari ile yerini «İşletme Geliştirme Destek Programı’na» bırakmıştır.

İşle.. Devamı »

Ticaret Bakanlığı Küresel Tedarik Zinciri Desteği (KTZ Projeleri)


30.10.2018

KÜRESEL TEDARİK ZİNCİRİ YETKİNLİK PROJELERİ DESTEK PROGRAMI

2014/8 Sayılı Pazara Giriş Belgelerinin Desteklenmesi adlı desteğin içerisine “Küresel Tedarik Zinciri (KTZ) Yetkinlik Projeleri” başlığı altında yeni bir destek eklenmiştir.

Yurtdışındaki “Küresel Firmalara” yönelik ihracat gerçekleştiren firmalar için oldukça güzel destek unsurlarını içermektedir. Bu desteğin ama.. Devamı »

KOSGEB Ar-Ge ve İnovasyon Destek Programı


03.10.2018

KOSGEB AR-GE ve İNOVASYON DESTEK PROGRAMI

Bu programın amacı, bilim ve teknolojiye dayalı yeni fikir ve buluşlara sahip KOBİ ve girişimcilerin geliştirilmesi, yeni ürün, yeni süreç, bilgi ve/veya hizmet üretilmesi ve ticarileştirilmesi için araştırma, geliştirme, inovasyon projelerinin desteklenmesidir.

KOSGEB AR-GE Proje Başvuruları

Proje süresi en az 6 Ay en çok 24 Ay olarak destekl.. Devamı »

KOSGEB KOBİGEL - KOBİ Gelişim Destek Programı


22.09.2018

KOSGEB KOBİ-GEL KOBİ Gelişim Destek Programı

PROGRAMIN AMACI

Bu programın amacı; ülkenin ulusal ve uluslararası hedefleri doğrultusunda, küçük ve orta ölçekli işletmelerin, ekonomideki paylarının ve etkinliklerinin arttırılması, rekabet güçlerinin ve sağladıkları katma değerin yükseltilmesidir.

BAŞVURU TARİHLERİ

Bu program “Çağrılı” .. Devamı »

KOSGEB Stratejik Ürün Destek Programı


19.09.2018

KOSGEB Stratejik Ürün Destek Programı

Programın Amacı ve Kapsamı

  • İthalatı yüksek olan stratejik ürünlerin yerlileştirilmesi ve millileştirilmesi
  • Üretimde daha yüksek oranda yerli girdi kullanımının sağlanması
  • KOBİ’lerin teknolojik üretim yeteneklerinin geliştirilmesi ve teknolojinin tabana yayılması
  • Devamı »

KOSGEB Endüstriyel Uygulama Destek Programı


07.09.2018

Endüstriyel Uygulama Destek Programı

Amacı:

Bu programın amacı, bilim ve teknolojiye dayalı yeni fikir ve buluşlara sahip KOBİ ve girişimcilerin geliştirilmesi, yeni ürün, yeni süreç, bilgi ve/veya hizmet üretilmesi ve ticarileştirilmesi için araştırma, geliştirme, inovasyon ve endüstriyel uygulama projelerinin desteklenmesidir.

Proje Başvuruları

TEKNOPAZAR - Teknolojik Ürün Tanıtım ve Pazarlama Destek Programı


27.08.2018

TEKNOLOJİK ÜRÜN TANITIM VE PAZARLAMA (TEKNOPAZAR) DESTEK PROGRAMI

Destek Programının Amacı

Uluslararası pazarlarda rekabet güçlerinin artırılarak daha dinamik bir yapıya kavuşturulmalarını temin etmek amacıyla, küçük ve orta ölçekli işletmelerin Ar-Ge, yenilik veya tasarım projeleri   sonucunda  ortaya  çıkan   teknolojik ürünlerinin t.. Devamı »

KOSGEB KOBİ TEKNOYATIRIM - KOBİ Teknolojik Ürün Yatırım Destek Programı


06.08.2018

KOBİ TEKNOYATIRIM Teknolojik Ürün Yatırım Destek Programı

KOSGEB tarafından öncelikli teknoloji alanlarında yer alan, Ar-Ge ve yenilik faaliyetleri sonucu ortaya çıkan yeni ürün/ürünleri ticarileştirmek, ülke ekonomisine katma değer oluşturmak, uluslararası pazarlarda yer alarak teknolojik ürün ihracatını arttırmak için işletmelerin yapacakları teknolojik ürün yatırımlarını desteklemektedir. Devamı »

Takım Çeliklerinde %25 İlave Gümrük Vergisi Uygulamasının Kaldırılması Talebi


26.10.2018

Değerli Sektör Mensupları,

Kalıp üretiminin ana hammaddesini oluşturan ve Türkiye’de üretimi bulunmayan, aşağıda belirtilen Gümrük Tarife İstatistik Pozisyonu (GTİP) numaralı takım çeliklerinin ithalatında %25 İlave Gümrük Vergisi uygulanmasının kaldırılmasını sağlamak amacıyla Ulusal Kalıp Üreticileri Birliği tarafından bir dilekçe hazırlanmıştır.(Dilekçeyi [email protected] adresinden talep edebilirsiniz)

.. Devamı »

2019 Yılına İlişkin İthalat Rejimi Kararına Ek Karar Çalışmalarına Yönelik Tebliğ (İthalat 2018/3) Kapsamında Kalıp İthalinde İlave Gümrük Vergisi Uygulaması Talebi


25.10.2018

Değerli Sektör Mensupları,

Yerli ve milli kalıp sektörünün gelişmesi, korunması ve desteklenmesi için, aşağıda belirtilen Gümrük Tarife İstatistik Pozisyonu (GTİP) numaralı kalıpların ithalatında %25 İlave Gümrük Vergisi uygulanmasını sağlamak amacıyla Ulusal Kalıp Üreticileri Birliği olarak, Bakanlığa sunmak adına dilekçe hazırlanmıştır. ( Dilekçeyi [email protected] adresinden talep edebilirsiniz. ) 

&.. Devamı »

8. Ulusal Kalıpçılık Zirvesi Program


10.09.2018

Değerli Üyelerimiz,

20 Eylül 2018 Perşembe günü Kocaeli Workinn Otel'de gerçekleştirilecek olan 8. Ulusal Kalıpçılık Zirvesi’ne katılımlarınız bizlere onur verecektir.

Her geçen sene daha çok katılımın sağlandığı, Türk kalıpçılık sektörünün gelişmesini sağlayacak fikirleri ortaya çıkarmanın amaçlandığı, sektörün önde gelen.. Devamı »

8. ULUSAL KALIPÇILIK ZİRVESİ 20.09.2018 TARİHİNDE GERÇEKLEŞTİRİLECEK


01.07.2018

Her seferinde daha çok katılımın sağlandığı ve bu yıl 8.’sini düzenleyeceğimiz ULUSAL KALIPÇILIK ZİRVESİ, 20 Eylül tarihinde yine TOSB Workinn Otel’de, TEZMAKSAN MAKİNA SAN. ve TİC. A.Ş. firmasının ana sponsorluğunda gerçekleşecek.

 

Devamı »

7. Ulusal Kalıpçılık Zirvesi Program


18.09.2017

Değerli Üyelerimiz,

28 Eylül 2017 Perşembe günü Kocaeli Workinn Otel'de gerçekleştirilecek olan 7. Ulusal Kalıpçılık Zirvesi’ne katılımlarınız bizlere onur verecektir.

Kalıp sektörünün etkileşim içinde olduğu tüm sektör temsilcilerinin katılım ve katkılarıyla, daha endüstriyel bir ifadeyle sanayi tedarik zincirinin tüm paydaşlarının katkılarıyla bir sinerji .. Devamı »

7. ULUSAL KALIPÇILIK ZİRVESİ 28.09.2017 TARİHİNDE GERÇEKLEŞTİRİLECEK


05.05.2017

Ulusal Kalıp Üreticileri Birliği tarafından bu yıl 7.’si düzenlenen “Kalıpçılık Zirvesi” 28.09.2017 tarihinde TOSB Workinn Hotel/Gebze’de gerçekleştirilecektir.

Devamı »

Moulding Expo 2017


01.03.2017

Değerli Sektör Mensupları,

UKUB, % 50 Ekonomi Bakanlığı Pazar Araştırması Desteği ile 30 Mayıs – 1 Haziran 2017 tarihlerinde Almanya Stuttgart’ta düzenlenecek Moulding Expo 2107 Fuarı’na gezi organizasyonu düzenlemektedir. 

Gezi kapsamında;

  • Mercedes Müze gezisi
  • Fuar alanında Türk katılımcılara özel kokteyl
  • Türk Havayolları: (Direk Uçuş) – .. Devamı »

Kalıp Avrasya 2016 - UKUB ve Üyelerimizin Stantlarına Davetlisiniz...


28.11.2016

Değerli Sektör Mesupları, 

1-4 Aralık 2016 tarihinde Kalıp Avrasya 2016 ve Bursa Metal İşleme Teknolojileri Fuarı, TÜYAP Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde yapılacaktır.

Fuar’da katılımcı olarak standı bulunan üyelerimiz ve stant bilgileri aşağıdaki gibidir.
UKUB olarak “bizde” ana salon 715 no’lu stantta yer alacağız.

Sizleri, UKUB&.. Devamı »

FORMNEXT 2016 FUAR GEZİ ORGANİZASYONU


21.10.2016

Değerli Üyelerimiz,

UKUB, KOSGEB Desteği ile 15-18 Kasım 2016 tarihlerinde Almanya Frankfurt’ta düzenlenecek Formnext 2016 Fuarı’na gezi organizasyonu düzenlemektedir.

Fuar ile birlikte Alman kalıp fabrikalarının da ziyaret edileceği ve ikili görüşmelerin düzenlendiği gezi organizasyonumuz için kayıtlarımız devam etmektedir.

Gezi kapsamında

• THY ile gidiş-dönüş uçak biletleri
• 3 .. Devamı »

KALIP AVRASYA 2016


29.09.2016

Değerli Üyelerimiz,
 
KALIP AVRASYA  Bursa 9. Kalıp Teknolojileri ve Yan Sanayiler Fuarı; Ulusal Kalıp Üreticileri Birliği (UKUB) ve  Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş. işbirliğinde  1 – 4 Aralık 2016 tarihleri arasında  Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecektir.
 
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası desteği, Prestij Yayıncılık Basım Hizmetleri San. .. Devamı »

6. ULUSAL KALIPÇILIK ZİRVESİ DAVETİ


01.09.2016

Değerli Sektör Mesupları, 

22 Eylül 2016 Perşembe günü Ses3000 Ana Sponsorluğu'nda Kocaeli Workinn Otel'de gerçekleştirilecek olan 6. Ulusal Kalıpçılık Zirvesi 'ne katılımınız bizlere onur verecektir.

Kalıpçılık sektöründeki gelişmeleri, sorunları ve çözümlerini ana ve yan sanayi temsilcilerine aktarmanın amaçlandığı, ana ve yan sanayi yöneticilerinin katılacağı etkinlikte; sektö.. Devamı »

19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLU OLSUN


18.05.2016

Değerli Sektör Mensupları,

19 Mayıs, Türk Milleti’nin bağımsızlık ve özgürlük umutlarının inanca dönüştüğü, kurtuluş ateşinin yakıldığı ve aydınlık bir geleceğe olan inancın kuvvetlendiği gündür. Bugün sahip olduğumuz bağımsızlığımız, Cumhuriyetimiz, demokrasimiz, çağdaş yaşam ve kurumlarımız 19 Mayıs’ta başlatılan mücadelenin eseridir.

Bugün bizlere düşen görev Avrupa&.. Devamı »

FORMNEXT 2016 FUAR GEZİ ORGANİZASYONU


10.05.2016

Değerli Sektör Mensupları,

UKUB, KOSGEB desteği ile 15-18 Kasım 2016 tarihlerinde Almanya Frankfurt’ta düzenlenecek Formnext 2016 Fuarı’na gezi organizasyonu düzenleyecektir. Fuar organizatörü kuruluş ile iş birliği içerisinde, fuar gezisi haricinde Alman kalıp fabrika ziyaretleri de yapılması planlanmaktadır. Fuar ve firma ziyaretlerine katılım için ön talep alınmaya başlanmıştır.

Organizasyon.. Devamı »

UKUB OLAĞAN GENEL KURULU


31.03.2016

Değerli Üyemiz,


Ulusal Kalıp Üreticileri Birliği Olağan Genel Kurul Toplantısı'nın 16 Nisan 2016 Cumartesi günü saat 11:00'de,  Üçevler Mh. Küçük Sanayi Sit. 25A Blok No:47 Nilüfer /BURSA adresinde yapılmasına .. Devamı »

INTERMOLD 2016 FUARI


29.01.2016

Japonya’da düzenlenen INTERMOLD 2016 Fuarı (Japon Uluslararası Kalıp ve  Kalıp Üretim Teknolojileri Fuarı) yaklaşık 20 bin m2 alanda ve 50 bin kişi tarafından ziyaret edilmektedir. 200 civarında Japon ve 150 civarında farklı ülkeden gelen firmaların ürünlerinin sergilendiği fuar Uzakdoğu’nun en önemli kalıp fuarlarındandır.

 

Devamı »

5. ULUSAL KALIPÇILIK ZİRVESİ 1 EKİM 2015 TARİHİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ


05.10.2015

Değerli Üyemiz,

1 Ekim 2015 Perşembe günü Ses3000 / YCM Ana Sponsorluğu’nda  Kocaeli Workinn Otel'de, kalıpçılık sektöründeki gelişmeleri, sorunları ve çözümlerini ana ve yan sanayi temsilcilerine aktarmanın amaçlandığı, ana ve yan sanayi yöneticilerinin de katılım sağladığı 5. Ulusal Kalıpçılık Zirvesi, 315 kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Bilgi paylaşımlarıyla bizleri aydınla.. Devamı »

UKUB ANA SPONSORU VE KALIPÇILIK ZİRVESİ ANA SPONSORU BELİRLENDİ!


03.09.2015

Sayın Üyemiz,

Şubat ayından itibaren yapılan sponsorluk duyuruları neticesinde UKUB ana sponsorluğu (1 Eylül 2015 - 31 Ağustos 2017 tarihleri arasında) ve 2015 – 2016 yıllarında düzenlenecek Ulusal Kalıpçılık Zirvesi etkinlik ana sponsorluğu SES3000 CNC TAKIM TEZGAHLARI VE BİLGİSAYAR SİSTEMLERİ LTD. ŞTİ. firmasına tahsis edilmiştir.

Kendilerine Birl.. Devamı »

WEB SİTESİ BANNER FİYATLARI


21.08.2015

Sayın Üyemiz,

Birliğimizin resmi web sitesi olan  www.ukub.org.tr  artan ziyaretçi sayısıyla yayınına devam etmektedir.

Web sitemizde, yer almak isteyen üyelerimiz ve sektör temsilcileri için banner alanları ayrılmıştır.

Banner ebat ve aylık fiyatları aşağıda sunulmuştur.

Ana sayfa slider

.. Devamı »

19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLU OLSUN


19.05.2015
19 Mayıs, Türk Milleti’nin bağımsızlık ve özgürlük umutlarının inanca dönüştüğü, kurtuluş ateşinin yakıldığı ve aydınlık bir geleceğe olan inancın kuvvetlendiği gündür. Bugün sahip olduğumuz bağımsızlığımız, Cumhuriyetimiz, demokrasimiz, çağdaş yaşam ve kurumlarımız 19 Mayıs’ta başlatılan mücadelenin eseridir.

&nbs.. Devamı »

BASMAKALIP DERGİSİ REKLAM KAMPANYASI


09.02.2015

 

Sayın Üyemiz,

Birliğimizin üyeler arasındaki iletişimini sağlayan ve dışa açılan yüzü olan bültenimiz 'BASMAKALIP' ın 2015 yılı 1. sayısı için çalışmalara başlanmıştır. Mart ayında çıkacak sayı için reklam bedelleri ve ebatları alt bölü.. Devamı »

RTC TEC Bağlantı Elemanları_ UKEM Bağışı


11.12.2014

Üyemiz RTC TEC Bağlantı Elemanları'na Ulusal Kalıpçılık Eğitim Merkezi'ne (UKEM) yapmış olduğu soğutma, bağlantı sistemleri numuneleri ve stant bağışı için teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 

Devamı »

UKEM Kurulum Bağışları - Teşekkürler...


11.12.2014

Nitelikli personellerin yetiştirilmesine katkı sağlamak amacıyla kurulumuna başladığımız Ulusal Kalıpçılık Eğitim Merkezi (UKEM) projemizin çalışmaları tüm hızıyla devam etmektedir.

Proje kapsamında temel seviyede kalıpçılık meslek eğitimi vermek üzere ihtiyaç duyulan makine, ekipman, yazılım yatırımları yapılarak her seferinde 20 kişilik bir gruba pratik ve teorik eğitim verebileceğimiz bir.. Devamı »

Haberdar Olun!

E-Posta adresinizi brakarak, bültenlerimizi e-posta olarak alabilirsiniz.


İLETİŞİM

Ulusal Kalıp Üreticileri Birliği
Alaaddin Bey Mah.
Pazar Cd. Sera Plaza 29/D/4
Nilüfer / BURSA

Tel: +90 224 261 58 92

Tel: +90 224 261 58 93

Email: [email protected]