Tel: +90 224 261 58 92 | Fax: +90 224 261 58 93 | Email: [email protected]


HABERLER

10. Ulusal Kalıpçılık Zirvesi 21 Ekim'de Sektörü Buluşturacak..

21.10.2021

Ulusal Kalıp Üreticileri Birliği ’nin her yıl düzenlediği geleneksel hale gelen Ulusal Kalıpçılık Zirvesi’nin 10.’su için geri sayım başladı.

Pandemi sebebiyle bir yıl ara vermek zorunda kaldığımız, her yıl gelişerek büyüyen Ulusal Kalıpçılık Zirvesi’ne bu yıl 21 Ekim 2021 tarihinde TOSB Workinn Otel’de, gerçekleşecektir.

Zirvemizin bu yılki ana teması YENİ NORMAL, YENİ İŞ MODELLERİ... Devamı »

A-PLAS, ULUSAL KALIP ÜRETİCİLERİ BİRLİĞİ (UKUB) ANA SPONSORU

01.07.2021

Ulusal Kalıp Üreticileri Birliği (UKUB) ana sponsorluğu, 15 Haziran 2021 – 15 Haziran 2023 döneminde A-PLAS GENEL OTOMOTİV MAMÜLLERİ firmasına tahsis edilmiştir.

Otomotiv sektörünün yenilikçi bakış açısı ile önde gelen, eğitime katkıları ile son dönemde değerli projelere imza atan A-PLAS firması, 2 yıllık süreçte UKUB’un geleneksel faaliyetleri arasında bulunan Ulusal Kalıpçılık Zir.. Devamı »

Türkiye Kalıp Sektörü Durum Raporu ve UKUB

31.05.2021

Marmara Üniversitesi Akademik Gelişim Birimi tarafından organize edilen etkinliğe Yönetim Kurulu Başkanımız Şahan EÇİN konuşmacı olarak katılarak "Türkiye Kalıp Sektörü Durum Raporu ve UKUB (Ulusal Kalıp Üreticileri Birliği)" hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu.

Devamı »

UKUB "İş Dünyası"nda

27.05.2021

Yönetim Kurulu Başkanımız Şahan EÇİN, 27 Mayıs Perşembe günü saat 13:00’te Bloomberg HT’de Hande BERKTAN’ın sunduğu ‘’İş Dünyası’’ programının Skype bağlantısı ile canlı yayın konuğu oldu.

Devamı »

Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı Üretimde Yapısal Dönüşüm Çağrısı

29.069.2021

Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı Üretimde Yapısal Dönüşüm Çağrısı ile ilgili ayrıntılı bilgi, Sistem Global Danışmanlık işbirliği ile 29 Haziran Salı günü düzenlenmiş olan “Katma Değerli Yatırımlar için HAMLE Programı” etkinliğimizde verilmiştir. Etkinliği izlemek için Devamı »

Başkanımız Şahan EÇİN BLoomberg HT'de canlı yayın konuğu..

25.02.2021

Sayın Üyemiz,

Yönetim Kurulu Başkanımız Şahan EÇİN, 27 Mayıs Perşembe günü saat 13:00’te Bloomberg HT’de Hande BERKTAN’ın sunduğu ‘’İş Dünyası’’ programının Skype bağlantısı ile canlı yayın konuğu olacaktır.

 

Devamı »

UKUB 19. OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

02.04.2021

UKUB 19. olağan genel kurulu 02-04-2021 tarihinde NOSAB yönetim binası konferans salonunda büyük çoğunlukla gerçekleşti.

Divan kuruluna Er-El Makine firmasından Erol ELMAS, Foga Kalıp firmasından Erkan BEYAZAY ve İltem Danışmanlık firmasından Ahmet YAVUZ seçilmiş olup saygı duruşu ve İstiklal marşından sonra Divan Başkanı Erol ELMAS gündem konularını katılımcı üyelere sunarak oylamalarını gerçekleştirmiştir.

12 yıllık ba.. Devamı »

"Otomotiv Endüstrisinde Araç & Kalıp Projelerinin Etkileşimi ve Kalıp Yatırım Yönetimi Eğitimi" Tamamlandı

17.10.2020

UKUB tarafından, BEBKA 2020 yılı Teknik Destek Programı kapsamında “Otomotiv Endüstrisinde Araç & Kalıp Projelerinin Etkileşimi ve Kalıp Yatırım Yönetimi Eğitimi” Zoom platformu üzerinden, Can Okatan Endüstriyel Danışmanlık firması tarafından gerçekleştirilmiş olup, eğitimimiz yoğun bir katlım ile tamamlanmıştır.

Eğitime göstermiş olduğunuz yoğun ilgi ve katılımlarınızdan dolayı t.. Devamı »

2023 Sanayi ve Teknoloji Stratejisi ve Kalıp Sektörünün Konumu

21.09.2019

“2023 Sanayi Ve Teknoloji Stratejisi” kapsamında yer alan “190918 STB Öncelikli Ürün Listesi Tebliği” nde, Türkiye Sanayisi için stratejik öneme sahip,  Yerli Üretim Kalıp ve Kalıp Elemanlarının bulunmasının önemi konusunda,  21 Eylül 2019 Cumartesi günü saat 09:30 da Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcımız Sn. Hasan BÜYÜKDEDE’nin katılımları ile  Re.. Devamı »

Kalıp Sektörü ZİRVE ‘de bir araya geldi..

20.09.2019

19 Eylül 2019 tarihinde, Ulusal Kalıp Üreticileri Birliği (UKUB) tarafından dokuzuncusu düzenlenen, “Yerli Kalıp, Güçlü Sanayi” temalı zirve, Gebze’de Otomotiv Yan Sanayii İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (TOSB) Workinn Otel’de gerçekleştirildi. Dünyadan ve Türkiye’den gelişmelerin, sektörde yaşanan sorunların ve çözüm önerilerinin masaya yatırıldığı zirvede, UKUB Yönetim Kurulu .. Devamı »

Yıldız Kalıp En Çok İhracat Yapan 5 Firma Arasında..

18.09.2019

Üyemiz Yıldız Kalıp firması, 2018 yılı hadde ve döküm makinaları, kalıplar ürün grubunda en çok ihracat yapan 5 firma arasında yer almıştır.

Sektörümüze değer katan Yıldız Kalıp firmasını tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

 

Devamı »

UKUB, Metal Expo Fuar Açılışında ve ‘’Takım Çeliği, Endüstriyel Kalıp Üretimi ve Isıl İşlem’’ Panelinde Yer Aldı..

16.09.2019

11-14 Eylül tarihlerini içeren ve bu yıl ikincisi düzenlenen Metal Expo fuarının açılışına Ulusal Kalıp Üreticileri Birliği (UKUB) Yönetim Kurulu Üyemiz Şahan Eçin katıldı.

Aynı zamanda fuarın açılışına, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, Metal Expo İcra Kurulu Başkanı Barış Göktürk, Çelik Federasyonu (&Cced.. Devamı »

Ulusal Kalıpçılık Zirvesi, 19 Eylül’de Sektörü Buluşturacak

19.08.2019

Ulusal Kalıp Üreticileri Birliği ’nin her yıl düzenlediği geleneksel hale gelen Ulusal Kalıpçılık Zirvesi’nin 9.’su için geri sayım başladı. Bu yıl zirvede yine sektörün ileri gelenleri kürsüye çıkacak.

Zirve, 19 Eylül tarihinde TOSB Workinn Otel’de, gerçekleşecektir.

Her geçen sene daha çok ziyaretçi ağırlayan, sektöre yön veren konu ve sunumlarla, sekt&ou.. Devamı »

TÜBİTAK 2242 Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri İstanbul Bölge Yarışması’nın ödül töreni gerçekleştirildi.

03.07.2019

Marmara Üniversitesi’nin ev sahipliği yaptığı organizasyon, 27 Haziran’da Göztepe Yerleşkesi’nde bulunan 125. Yıl Amfisi’nde yapıldı. 

UKUB olarak bizlerin de davet edildiği bu törende, Yönetim Kurulu Üyelerimizden Sn. Şahan EÇİN  törene katılarak, Makine İmalatı ve Otomotiv dalında başarı gösteren öğrencilere Teşekkür Belgesi ve Plaket takdim etti.

Başarı gösteren öğrencilere, .. Devamı »

Kalıpçılık Sektörüne Yönelik Uygulamalı Proje Yönetimi, Verimlilik Odaklı Veri Analizi ve Raporlama Uygulamaları Eğitimi

20.06.2019

UKUB tarafından düzenlenmiş olan, BEBKA 2018 yılı Teknik Destek Programı kapsamında “Kalıpçılık Sektörüne Yönelik Uygulamalı Proje Yönetimi, Verimlilik Odaklı Veri Analizi ve Raporlama Uygulamaları” eğitimi Etkin Bilgi firmasında gerçekleştirildi.

12’şer kişilik kontenjan ile 3 ayrı grupta verilen eğitimlere sektörümüzün gösterdiği yoğun ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

Devamı »

Kalıp Sektörü UKUB İftar Yemeği’nde Buluştu

10.05.2019

Ulusal Kalıp Üreticileri Birliği’nin geleneksel iftar yemeği, bu yıl 10 Mayıs 2019 tarihinde  Bursa Montania Otel’de  gerçekleştirildi.

Yemeğe yaklaşık 110 üye firma katılım sağladı. UKUB Başkanı Şamil Özoğul ve Yönetim Kurulu Üyeleri, iftara katılan tüm üyelerle yakından ilgilendiler. Özoğul, yapmış olduğu konuşmasında UKUB tarafından gerçekleştirilmiş ve  gerçekleştirilecek olan etkinlikle.. Devamı »

UKUB 18. OLAĞAN MALİ GENEL KURUL TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

19.04.2019

Ulusal Kalıp Üreticileri Birliği'nin (UKUB) 18. olağan mali genel kurulunda Şamil Özoğul güven tazeledi. UKUB'un Allaaddin Bey Mah. Pazar Cad. Sera Plaza’daki merkezinde 19.04.2019 tarihinde yapılan genel kurulda, Başkan Şamil Özoğul, kalıpçılık sektörüyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. UKUB, bu yıl kalıpçılık mesleğinin bilinirliğini ve tanınırlığını arttırmak adına devlet erkanında, yurtiçi ve yurtdışı tüm mecralarda .. Devamı »

DEVLET DESTEK PROGRAMLARI UKUB BİLGİLENDİRME SEMİNERLERİ DEVAM EDİYOR…

22.03.2019

Ulusal Kalıp Üreticileri Birliği (UKUB) olarak, sektörümüze ait firmalarımıza yarar sağlayacak devlet destekleri hakkında ücretsiz bilgilendirme seminerleri düzenlemekteyiz. Üyemiz İltem Mühendislik Eğitim ve Danışmanlık firması işbirliği ile planlanan, alt bölümdeki seminerlerimiz gerçekleşmiş olup, her ay farklı devlet destekleri konularında sektörümüze bilgilendirme seminerleri düzenlemeye devam edeceğiz.

<.. Devamı »

Sac Kalıpçılık Eğitimi Sertifika Programı Tamamlandı

03.11.2018

Sac kalıpçıları sertifikalarını aldı.

Ulusal Kalıp Üreticileri Birliği (UKUB) tarafından üye firmaların çalışanlarına yönelik düzenlenen “Sac Kalıpçılık Eğitimi Sertifika Programı” tamamlandı.

UKUB tarafından düzenlenen ve 14 katılımcıya sertifikalarının verildiği törene UKUB Başkanı Şamil Özoğul, yönetim kurulu üyeleri ve eğitimciler katıldı. Törende konuşan UKUB Yönetim Kurulu Üy.. Devamı »

Demir-Çelik Ürünleri İthalatında Geçici Korunma Önlemi Hakkında BİLGE Sisteminde Yapılan Düzenlemelere İlişkin Yapılan Ticaret Bakanlığı Görüşmesi

16.10.2018

16.10.2018 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 2018/7 sayılı “İthalatta Kota ve Tarife Kontenjanı İdaresine İlişkin Tebliğ” ile 200 gün süreyle Demir-Çelik Ürünleri İthalatında Geçici Korunma Önlemi olarak % 25 oranında ek mali yükümlülük uygulanmasına ve ürün grupları itibarıyla beyanname sırasına göre tahsis yöntemi kullanılarak ek mali yükümlülükten muafiyet sağlamak üze.. Devamı »

Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Baran ÇELİK ve Uludağ İhracatçılar Birliği Genel Sekreteri Sn. Mümin KARACAKAYALILAR ile Görüşme _ Türkiye’de üretimi bulunmayan takım çeliği vergi muafiyeti

12.10.2018

27.04.2018 tarihli ve 30404 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan İthalatta Korunma Önlemlerine İlişkin Tebliğ ile çelik ithalatına getirilen kota ve %25 geçici koruma önlemi uygulamasından, kalıp üretiminin ana hammaddesini oluşturan ve Türkiye’de üretimi bulunmayan takım çeliklerinin muaf tutulması adına, Ulusal Kalıp Üreticileri Birliği olarak gerçekleştirdiğimiz görüşme:

T.C. SANAYİ ve TEKNOLOJİ BAKANLIĞI Görüşmesi _ Türkiye’de üretimi bulunmayan takım çeliği vergi muafiyeti

02.10.2018

Değerli Üyelerimiz,

27.04.2018 tarihli ve 30404 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan İthalatta Korunma Önlemlerine İlişkin Tebliğ ile çelik ithalatına getirilen kota ve %25 geçici koruma önlemi uygulamasından, kalıp üretiminin ana hammaddesini oluşturan ve Türkiye’de üretimi bulunmayan takım çeliklerinin muaf tutulması adına, Ulusal Kalıp Üreticileri Birliği olarak gerçekleştirdiği.. Devamı »

Kalıp sektörü ZİRVE'de bir araya geldi

20.09.2018

Kalıp sektörü ZİRVE ‘de bir araya geldi

 

UKUB tarafından düzenlenen ve geleneksel hale gelen Ulusal Kalıpçılık Zirvesi’nin 8’incisi başarıyla gerçekleştirildi. 20 Eylül 2018 tarihinde TOSB Workinn Hotel’de gerçekleşen Zirve, havacılık ve savunma sanayii, otomotiv, beyaz eşya gibi lokomotif sanayinin satın alma heyetleri dışında, yurtiçi ve yurtdışı sektör temsilcileriyle bi.. Devamı »

8. Ulusal Kalıpçılık Zirvesi İçin Geri Sayım Başladı

04.09.2018

Değerli Sektör Mensupları,

Bu yıl 8.’sini düzenleyeceğimiz ULUSAL KALIPÇILIK ZİRVESİ için geri sayım başladı.

Zirve, 20 Eylül tarihinde TOSB Workinn Otel’de, TEZMAKSAN MAKİNA SAN. ve TİC. A.Ş. firmasının ana sponsorluğunda gerçekleşiyor.

Her geçen sene daha çok katılımın sağlandığı, sektörün önde gelen sivil toplum örgüt liderlerinin, firma yöneticilerinin.. Devamı »

Kalıp Sektörü UKUB İftar Yemeği’nde Buluştu

29.05.2018

Ulusal Kalıp Üreticileri Birliği’nin geleneksel iftar yemeği, bu yıl 29 Mayıs 2018 tarihinde  Metal Expo sponsorluğu ile Bursa’da  gerçekleştirildi.

UKUB Başkanı Şamil Özoğul ve Yönetim Kurulu Üyeleri, iftara katılan tüm üyelerle yakından ilgilendiler. Yemeğe katılan yaklaşık 125 üye firma temsilcisi birbirleriyle bol bol sohbet etme fırsatı buldu. İftar vesilesiyle bir araya gelen  sektö.. Devamı »

Yüksek ve Alçak Basınçlı Döküm Kalıpçılığı Çalıştayı Gerçekleştirildi

20.04.2018

20 Nisan 2018 Cuma günü Manisa The45 Hotel'de Yüksek ve Alçak Basınçlı Döküm Kalıpçılığı Çalıştayı gerçekleştirildi. 

Katılım sağlayan tüm sektör mensuplarına katkılarından dolayı teşekkürlerimizi sunarız.

Devamı »

UKUB ‘da Başkan Yeniden Şamil Özoğul

14.04.2018

Ulusal Kalıp Üreticileri Birliği’nin (UKUB) 17. Olağan Genel Kurulu’nda Başkan Şamil Özoğul güven tazeledi. Özoğul, tek listeyle girilen seçimde kullanılan oyların tümünü alarak 8. kez başkanlık görevini üstlendi.

UKUB seminer salonunda gerçekleştirilen genel kurula üyeler büyük ilgi gösterdiler. UKUB genel kurulun açılış konuşmasını yapan Başkan Şamil Özoğul, Birl.. Devamı »

Kalıp Sektörü Çalıştayları

24.03.2018

Kalıp Sektörü Çalıştayları

Kalıpsız üretim olmaz. Sürdürülebilir kalitede, rekabetçi fiyatlı, birden fazla eş parça üretiminin söz konusu olduğu her koşulda kalıba ihtiyaç vardır. Kalıp olmadan üretim yapamazsınız. Sanayi ürünlerinin tedarikinde dışa bağımlılığınız artar. İthalat artar. Döviz kaybı artar. Cari açık büyür.

Kalıpçılık sektör&u.. Devamı »

Kalite Politikamız

24.11.2017

MİSYONUMUZ

Türk Kalıp İmalat Sektörü ’nün uluslararası alanda etkinliğini arttırmak amacıyla faaliyet gösteren Ulusal Kalıp Üreticileri Birliği’ne fon sağlamak ve Birlik üyelerinin gelişimlerine katkıda bulunmak.

VİZYONUMUZ

Türk Kalıp İmalat Sektöründe faaliyet gösteren firmaların ortak kullanımına yönelik teknolojik ihtiyaçlara cevap verebilecek bir h.. Devamı »

Üyelere Özel BASMAKALIP Reklam Bedelleri

01.03.2018

Değerli Üyemiz,

Birliğimizin üyeler arasındaki iletişimini sağlayan ve dışa açılan yüzü olan bültenimiz 'BASMAKALIP'ın 2018 yılı 1. sayısının Nisan ayında çıkartılması planlanmaktadır.

Üyelerimize özel reklam bedelleri ve ebatları alt bölümdeki ve ekteki gibidir.

Reklam vermek isteyen üyelerimizin reklam talebi ve görsellerini 15 Mart Perşembe gününe kadar Devamı »

Kalıpçılık Sektöründe MS-PROJECT Yazılımı ile Örnek Uygulamalı Proje Yönetimi Eğitimi

26.02.2018

UKUB tarafından, BEBKA 2017 yılı Teknik Destek Programı kapsamında UKUB üyelerine ücretsiz olarak düzenlenen “Kalıpçılık Sektöründe MS-PROJECT Yazılımı ile Örnek Uygulamalı Proje Yönetimi Eğitimi” 26 Şubat 2018 tarihinde başlamıştr.

2 grup halinde düzenlenen eğitimlerin kontenjanı dolmuştur.

İlgi ve alakanıza teşekkür ederiz.

Düzenlenecek yeni eğitimler ile ilgili duyurularımız .. Devamı »

Kalıpçılık Eğitimi Sertifika Programı Başlıyor !

25.10.2017

Kalıpçılık sektörü katma değeri yüksek olan ve nitelikli personele ihtiyaç duyan bir sektör. Seri imalat şartlarında çalışacak niteliksiz personel dahi bulmak zorken yüksek katma değere sahip, diğer üretim sektörlerine hayati önem taşıyan ekipman tedarik eden kalıpçılık sektöründe istihdam edilecek insan kaynağının yetiştirilmesi hem sektörümüz hem de üretim sanayimizin bütünü i&cc.. Devamı »

Eğitimde İşbirliği

13.10.2017

UKUB olarak eğitim çalışmalarına büyük önem veriyoruz.

Kalıpçılık sektörü katma değeri yüksek olan ve nitelikli personele ihtiyaç duyan bir sektör. Seri imalat şartlarında çalışacak niteliksiz personel dahi bulmak zorken yüksek katma değere sahip, diğer üretim sektörlerine hayati önem taşıyan ekipman tedarik eden kalıpçılık sektöründe istihdam edilecek insan kaynağının yetiştirilmesi .. Devamı »

Kalıp sektörü ZİRVE' de buluştu

28.09.2017

UKUB tarafından düzenlenen ve geleneksel hale gelen Ulusal Kalıpçılık Zirvesi’nin 7’ncisi başarıyla gerçekleştirildi. 28 Eylül 2017 tarihinde TOSB Workinn Hotel’de gerçekleşen zirve otomotiv, beyaz eşya gibi lokomotif sanayinin satın alma heyetleri dışında, yurtiçi ve yurtdışı sektör temsilcileriyle birlikte toplamda 350 üst düzey sektör mensubunu bir araya getirdi.

Devamı »

7. Ulusal Kalıpçılık Zirvesi Gerçekleştirildi

28.09.2017

Değerli Üyemiz,

Her yıl gelişerek büyüyen Ulusal Kalıpçılık Zirvesi'ne bu yıl 350 üst düzey sektör mensubu katılım sağladı.
Organizasyonumuza katılarak sektöre değer katan herkese teşekkürlerimizi sunarız. 

 

Devamı »

KOSGEB Başkan Yardımcısı Ahmet Akdağ Ziyareti

02.08.2017

UKUB Yönetim Kurulu Başkanı Şamil Özoğul ve Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Koç KOSGEB Başkan Yardımcısı Ahmet Akdağ'ı Ankara'da makamında ziyaret etti. 

Sektöre yönelik destekler hakkında bilgi alan yöneyim kurulu üyeleri, Ahmet Akdağ'a yeni görevinde başarılar diledi. 

Devamı »

ISTMA 15. Dünya Kalıp Konferansı Ziyaret Notları

10.06.2017

Konferansta alınan sunum notlarını aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz.

*Tüm notları aynı klasöre indirdikten sonra sunumlar açılacaktır. 

istma_sunumlar 1

Devamı »

15. ISTMA Dünya Konferansı

30.06.2017

28 - 30 Haziran 2017 tarihlerinde Brezilya'da gerçekleştirilen ISTMA Dünya Konferansı’na Türkiye’yi ve UKUB’u temsilen Yönetim Kurulu Üyelerimizden Levent Ganiyusufoğlu ve Can Okatan katılım sağlamıştır. 

 

Devamı »

Ulusal Kalıpçılık Zirvesi, 28 Eylül’de Sektörü Buluşturacak

29.06.2017

Ulusal Kalıp Üreticileri Birliği ’nin her yıl düzenlediği geleneksel hale gelen Ulusal Kalıpçılık Zirvesi’nin 7.’si için hazırlıklar başladı. Bu yıl zirvede yine sektörün ileri gelenleri kürsüye çıkacak.

Ulusal Kalıp Üreticileri Birliği (UKUB) tarafından bu yıl 7. kez düzenlenecek olan Ulusal Kalıpçılık Zirvesi’nin hazırlıkları hızla devam ediyor. Her yıl endüstri.. Devamı »

Kalıp Sektörü UKUB İftar Yemeği’nde Buluştu

16.06.2016

Ulusal Kalıp Üreticileri Birliği’nin geleneksel iftar yemeği, bu yıl The Green Park Pendik Otel’de 16 Haziran tarihinde gerçekleştirildi.

 

UKUB Başkanı Şamil Özoğul ve Yönetim Kurulu Üyeleri, iftara katılan tüm üyelerle yakından ilgilendiler. Yemeğe katılan yaklaşık 110 üye firma temsilcisi birbirleriyle bol bol sohbet etme fırsatı buldu. İftar dolayısıyla görüşme imkânı bulan sektör tems.. Devamı »

UKUB Yönetim Kurulu Üyeleri MATİL Laboratuvarını Ziyaret Etti

24.05.2017

Çelik İhracatçıları Birliği ve MATİL Malzeme Test ve İnovasyon Laboratuvarları A.Ş. tarafından İTÜ/Maslak kampüsü içinde bağımsız ve tarafsız bir laboratuvar olarak kurulan ÇETAM Çelik Test ve Araştırma Merkezi TS EN ISO 17025 Akreditasyonunu tamamlayarak çalışmalarına başlamıştır. UKUB Yönetim Kurulu Üyeleri laboratuarı ziyaret ederek, olası işbirliklerimiz hakkında yetkililerle görüşmelerde bulundular. 

<.. Devamı »

16. UKUB MALİ GENEL KURUL TOPLANTISI 29.04.2017 TARİHİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

29.04.2017

16. UKUB Mali Genel Kurul Toplantısı 29.04.2017 tarihinde UKUB merkezde gerçekleştirildi. 

Katılım sağlayan üyelerimize teşekkürlerimizi sunarız. 

Devamı »

Kalıpçılar Portekiz'de Keşif Yaptı

07-09.03.2017

Değerli Üyemiz,

 

7-9 Mart 2017 tarihlerinde Portekiz’de düzenlenen ISTMA konferansına katılım sağlayan UKUB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Levent Ganiyusufoğlu’nun Dünya Gazetesi’nin bugünkü sayısında yer alan röportaja görselden ulaşabilirsiniz.

Devamı »

ISTMA AVRUPA KONFERANSI

06-09 Mart 2017

06-09 Mart 2017 tarihlerinde Portekiz'de gerçekleştirilen ISTMA Avrupa Konferansı’na Türkiye’yi ve UKUB’u temsilen Yönetim Kurulu Üyelerimizden Levent Ganiyusufoğlu, Burak Gürler ve Erkan Aybaraz katılım sağlamıştır.

Devamı »

BURSA ENDÜSTRİ ZİRVESİ - KALIP AVRASYA 2016

5.12.2016

1 - 4 Aralık 2016 tarihlerinde gerçekleştirilen Bursa Endüstri Zirvesi kapsamındaki fuarlardan biri olan Bursa 9. Kalıp Teknolojileri ve Yan Sanayiler Fuarı, yeni teknolojileri vitrine çıkartırken, firmaların iş bağlantıları kurmalarına olanak sağladı. 

Aralarında Kalıp Teknolojileri ve Yan Sanayiler Fuarı’nın da (Kalıp Avrasya 2016) bulunduğu Bursa Endüstri Zirvesi çatısı altında eş zamanlı olarak 25 ülkeden 512 firma temsilciliğinin kat.. Devamı »

UKUB'DAN DEV ZİRVE!

22.09.2016

UKUB tarafından geleneksel olarak düzenlenen Kalıpçılık Zirvesi’nin 6’ncısı Kocaeli’de gerçekleştirildi. 22 Eylül 2016 tarihinde Workinn Hotel’de gerçekleştirilen dev zirveye çeşitli sektörden temsilciler katıldı.

6. Ulusal Kalıpçılık Zirvesi’nde sektörün sorunları ve çözüm önerileri masaya yatırıldı. Kalıp sektörünün geleceğinin de  değerlendirildiği zir.. Devamı »

UKUB MAKTEK FUARI’NDA ÇALIŞMALARINI SERGİLEDİ

17.10.2016

Takım Tezgâhları Sanayici ve İşadamları Derneği (TİAD) ve Makina İmalatçıları Birliği (MİB) ilk kez yaptıkları işbirliği ile makine sektörünün Avrasya’daki en büyük buluşması olan MAKTEK Avrasya 2016 Fuarı, 11-16 Ekim tarihlerinde Büyükçekmece’deki TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Fuara katılan Ulusal Kalıp Üreticileri Birliği (UKUB) sektör temsilcilerine faaliyetleriyle ilgili bil.. Devamı »

TÜRK KALIP SEKTÖR RAPORLAMA FORMU

29.09.2016

Sayın Sanayicimiz,

 
Ulusal Kalıp Üreticileri Birliği (UKUB) ülkemiz kalıp sektörünün bütününü temsil eden tek sivil toplum örgütüdür.
Amacımız, endüstriyel üretimin en temel ve vazgeçilemez ekipmanı olan kalıpların tasarımından üretime kadar ilgili tüm süreçlerinde faaliyet gösteren kurum ve kişilerin, nihayetinde TÜRK KALIP SEKTÖR’ ün&uu.. Devamı »

UKUB'UN 15. OLAĞAN GENEL KURULU'NDA ŞAMİL ÖZOĞUL GÜVEN TAZELEDİ

16.04.2016

Ulusal Kalıp Üreticileri Birliği’nin (UKUB) 15. Olağan Genel Kurulu’nda Şamil Özoğul güven tazeledi. UKUB’un Beşevler Sanayi Sitesi’ndeki merkezinde hafta sonu yapılan genel kurulda, Divan Başkanlığını derneğin kurucu Başkanı Fahrettin Gülener yaptı. Genel kurulun açılış konuşmasını yapan Başkan Şamil Özoğul, kalıpçılık sektörüyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

 

EĞİTİM O.. Devamı »

ULUSAL KALIP ÜRETİCİLERİ BİRLİĞİ 15. OLAĞAN GENEL KURULU FAALİYET RAPORU

15.04.2016

 

ULUSAL KALIP ÜRETİCİLERİ BİRLİĞİ 15. OLAĞAN GENEL KURULU FAALİYET RAPORU

Rapor İçin Tıklayınız

Devamı »

UKUB HEYETİ YALOVA’DAKİ AKSA TESİSLERİNİ ZİYARET ETTİ

11.01.2016

                Ulusal Kalıp Üreticileri Birliği (UKUB) Yönetim Kurulu Üyeleri, Türkiye’nin köklü sanayi gruplarından Akkök Holding’e bağlı olan Aksa Akrilik Kimya Sanayii A.Ş.’yi ve DowAksa İleri Kompozit Malzemeler San. Ltd. Şti.’yi  ziyaret ettiler. Ziyaret sırasında akrilik elyaf ve karbon elyaf teknolojisi hakkında bilgi alan UKUB heyeti, k.. Devamı »

KALIP AVRASYA 2015, KAPILARINI YARIN AÇIYOR

09.12.2015

                Kalıp ve otomotiv yan sanayi sektöründeki en önemli markalar, bu yıl 8. kez kapılarını ziyaretçilere açacak olan Kalıp Avrasya 2015 çatısı altında bir araya gelecekler. TÜYAP Bursa Fuar ve Kongre Merkezi’nde 10-13 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek Bursa Endüstri Zirvesi’nde,  Kalıp Teknolojileri ve Yan Sanayiler Fuarı’nın yanı sıra.. Devamı »

UKUB YÖNETİM KURULU ÜYELERİ FORMNEXT FUARI'NI ZİYARET ETTİ

24.11.2015

Mesago Messe Frankfurt GmbH tarafından 17-20 Kasım 2015 tarihleri arasında Almanya’nın Frankfurt şehrinde organize edilen fuarı UKUB Yönetim Kurulu Başkanı Şamil Özoğul ve Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan Demirkol ziyaret ettiler.

 

17-20 Kasım 2015 tarihleri arasında TCT tarafından desteklenen Formnext Fuarı’nda, katkı teknolojilerinin yanı sıra bir ürü.. Devamı »

KALIPÇILIK SEKTÖRÜ KENDİNİ YENİLEMELİ

10.11.2015

KALIPÇILIK SEKTÖRÜ KENDİNİ YENİLEMELİ

 

UKUB Başkanı Şamil Özoğul, kalıp üretim süresinin kısaltılmasıyla maliyetlerin düşürülerek, küresel pazarda rekabet gücünün artırılabileceğini söyledi.

 

Ulusal Kalıp Üre.. Devamı »

5. ULUSAL KALIPÇILIK ZİRVESİ'NDE SEKTÖR SORUNLARI KONUŞULDU

10.10.2015

5. Ulusal Kalıpçılık Zirvesi’nde sektör sorunlarını konuştu

UKUB tarafından düzenlenen 5. Ulusal Kalıpçılık Zirvesi’nde sektörün sorunları ve çözüm önerileri masaya yatırıldı. Kalıp sektörünün gelecek vizyonunun da değerlendirildiği zirveye sektör bileşenlerinin ilgisi oldukça yüksek oldu.Devamı »

ULUSAL KALIPÇILIK ZİRVESİ SEKTÖRÜ BULUŞTURACAK

14.09.2015

UKUB tarafından her yıl düzenlenen Ulusal Kalıpçılık Zirvesi’nin 5.’sinin hazırlıklarında son aşamaya gelindi. Sektörü buluşturacak zirvede çok önemli konuklar kürsüye çıkacaklar.

 

Ulusal Kalı.. Devamı »

MANİSA VALİSİ BEKTAŞ UKUB'UN ÇALIŞMALARINA TAM NOT VERDİ

17.08.2015

Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, kentteki kalıpçılarla birlikte Ulusal Kalıp Üreticileri Birliği’nin (UKUB) Bursa’daki Teknoloji ve Eğitim Merkezi’nde inceleme yaptı. Vali Bektaş, kalıpçılığın ülke sanayisi için büyük öneme sahip olduğunu belirtip, Manisa’da sektörün gelişmesi için yapılanları anlattı ve yürütülen çalışmalar için UKUB&r.. Devamı »

5. ULUSAL KALIPÇILIK ZİRVESİ

10.08.2015

UKUB tarafından her yıl düzenlenen “Ulusal Kalıpçılık Zirvesi”nin 5.’si bu yıl, 1 Ekim 2015 tarihinde Kocaeli Workinn Otel’de gerçekleştirilecek.

Kalıpçılık sektöründeki gelişmeleri, sorunları ve çözümlerini ana ve yan sanayi temsilcilerine aktarmanın amaçlandığı, ana ve yan sanayi yöneticilerinin katılacağı etkinlikte sektörün en .. Devamı »

KALIP SEKTÖRÜ UKUB İFTAR YEMEĞİ'İNDE BULUŞTU

03.07.2015

Kalıp Sektörü UKUB İftar Yemeği'nde Buluştu

 

Merkezi Bursa’da bulunan Ulusal Kalıp Üreticileri Birliği’nin geleneksel iftar yemeği, Yalova Marina’daki Tike Restoran’da gerçekleştirildi. Yemekte UKUB Başkanı Şamil Özoğul ve Yönetim Kurulu Üyeleri iftara katılan tüm üyelerle yakından ilgilendiler. İftar yemeğinde bir ar.. Devamı »

TURGAY DURAK 5. ULUSAL KALIPÇILIK ZİRVESİ'NDE İŞ YAŞAMINDAKİ DENEYİMLERİNİ ANLATACAK

04.07.2015

Turgay Durak 5. Ulusal Kalıpçılık Zirvesi’nde İş Yaşamındaki Deneyimlerini Anlatacak
Koç Holding’in eski CEO’su Turgay Durak, Ulusal Kalıp Üreticileri Birliği tarafından düzenlenecek 5. Ulusal Kalıpçılık Zirvesi’nde konuşmacı olacak. Halen çok sayıda şirketin Yönetim Kurulu Üyesi olan işadamı Durak’ı İstanbul’da ziyaret eden UKUB Yönetim Kurulu üyeleri, zirvede konu.. Devamı »

LE MONDE TÜRKİYE TEMSİLCİSİ BAYAN MARİE JEGO UKUB YÖNETİM KURULU ÜYEMİZ AHMET KOÇ İLE RÖPORTAJ YAPTI

28.05.2015

Fransa'nın en yüksek tirajlı gazetelerinden olan Le Monde Türkiye temsilcisi Bayan Marie Jego UKUB Yönetim Kurulu üyemiz Ahmet Koç ile röportaj yaptı. Ahmet Koç, UKUB'un projelerini paylaştı ve sektör hakkında bilgi aktardı. Görüşmede Basın Danışmanımız İbrahim Çoban'da hazır bulundu.

Devamı »

UKUB TÜRK KALIP SEKTÖRÜNÜN YURT DIŞI TANITIMINA HIZ VERDİ

15.05.2015

Türk kalıp sektörünün gelişmesi için yoğun çalışmalar yapan Ulusal Kalıp Üreticileri Birliği (UKUB), sektörün uluslararası alanda da tanıtımına hız verdi. Nisan ayında Japonya’da düzenlenen Intermold Kalıp Fuarı’nda Japon Kalıpçılar Birliği (JDMA) üyeleriyle buluşan UKUB yönetimi, şimdi de 5­-8 Mayıs tarihlerinde Almanya Stuttgart’ta ilk k.. Devamı »

JAPON KALIPÇILAR UKUB’UN PROJELERİNE BÜYÜK İLGİ GÖSTERDİLER

21.04.2015

Japonya’da 15-18 Nisan 2015 tarihlerinde yapılan Intermold Kalıp Fuarı’nda gerçekleşen seminerde, Japon Kalıpçılar Birliği (JDMA) üyeleri, Ulusal Kalıp Üreticileri Birliği (UKUB) yöneticilerince Türkiye kalıp sektörü hakkında bilgilendirildi. Japon kalıpçılara yaklaşık 2 saatlik bir sunum yapan UKUB Başkan Vekili Levent Ganiyusufoğlu, sektörün Türkiye&rs.. Devamı »

INTERMOLD 2015 FUARI

15.04.2015

14 - 18 Nisan 2015 tarihlerinde Tokyo - Japonya’da düzenlenen INTERMOLD 2015 Fuar’ına UKUB’u temsilen katılım sağlayan Yönetim Kurulu Başkan Yarımcısı Levent Ganiyusufoğlu, 15 Nisan 2015 Çarşamba günü fuar bünyesinde yapılan seminerde konuşmacı olarak yer aldı.

Levent Ganiyusufoğlu seminerde Türk sanayisi, Türk kalıp sektörü ve UKUB faaliyetleri hakkında katıl.. Devamı »

UKUB 14. OLAĞAN MALİ GENEL KURULU 10 NİSAN 2015 CUMA GÜNÜ GERÇEKLEŞTİRİLDİ !

10.04.2015

 

UKUB 14. Olağan Mali Genel Kurulu 10 Nisan 2015 Cuma günü UKUB Teknoloji ve Eğitim Merkezi'nde gerçekleştirilmiştir.

Genel Kurulumuzun sektöre ve Birliğimize hayırlı olmasını diler, katılım sağlayan tüm üyelerimize teşekkürlerimizi sunarız. 

 

 

Devamı »

UKUB’UN TEKNİK EĞİTİMLERİ SEKTÖRE CAN SİMİDİ OLUYOR

26.02.2015

UKUB tarafından, sektörün yaşadığı teknik personel sorununa çözüm ortağı olmak amacıyla kurulan UKEM’de düzenlenen eğitimler büyük ilgi görüyor. Sektörün nitelikli personel sıkıntısını azaltmayı hedefleyen eğitimler uygulamalı ve teorik olarak yapılırken, eğitim sonunda da katılımcılara sertifika veriliyor.

Türkiye’deki mesle.. Devamı »

UKUB EĞİTİM MERKEZİ AÇILDI !

06.02.2015

Değerli Kalıpçılar,

Son çeyrek asırdır eğitim sistemimize yapılan yanlış müdahaleler, bugün Türk imalat sanayisinin büyümesi için en çok ihtiyaç duyduğu kaliteli insan kaynağını neredeyse tükenme noktasına getirmiştir.

Hangi sektöre baksak, hangi firmaya sorsak, ne yazık ki en önemli ortak sorunun nitelikli teknik perso.. Devamı »

TEŞEKKÜRLER

05.02.2015

04.02.2015 tarihli Yönetim Kurulu Toplantısı’nı üyemiz Lider Kalıp ’ta gerçekleştirdik. Kendilerine teşekkürlerimizi sunuyoruz. 

Devamı »

TÜRKİYE’DE TEKNİK EĞİTİME GEREKEN ÖNEM VERİLMİYOR

05.02.2015

UKUB’un UKEM bünyesinde düzenlediği 2015 yılı ilk dönem eğitimleri, Sac Şekillendirme Kalıpçılığı eğitimiyle başladı. UKUB Başkanı Şamil Özoğul, devletin teknik ara personel yetiştirmeye daha fazla ağırlık vermesi gerektiğini belirtti.

Kalıp sektöründe çalışan teknik personeli mesleki konularda daha donanımlı hale getirmek ve sektöre nitelikli perso.. Devamı »

KALIPÇILAR VADİSİ PROJESİ OSB ARAZİSİNE YAPILIYOR

29.01.2015

UKUB Başkanı Şamil Özoğul, Yalova’da kurulacak Kalıpçılar Vadisi’nin çevreye ve tarımsal üretime olumsuz etkileri olmayacağını söyledi. Özoğul, 2003 yılında Bilişim OSB için bakanlık tarafından tahsis edilen boş arazide yapılacak Kalıpçılar Vadisi’nin ülke ve bölge ekonomisine büyük katkısı olacağını da vurguladı.

Yalo.. Devamı »

UKUB’UN UKEM BÜNYESİNDE DÜZENLEDİĞİ MESLEKİ EĞİTİMLERİN TAKVİMİ BELLİ OLDU

22.01.2015

UKUB’un nitelikli personellerin yetiştirilmesine katkı sağlamak amacıyla kurduğu UKEM’in bünyesinde verilecek eğitimler için 2015 yılı 1. dönem eğitim takvimi belirlendi. 25’erli gruplar halinde düzenlenecek eğitimlerden yararlanmak isteyenlerin UKUB’a başvurmaları istendi.

Ulusal Kalıp Üreticileri Birliği (UKUB) tarafından nitelikli pe.. Devamı »

3. ULUSAL KALIP YARIŞMASI’NIN HAZIRLIKLARINA BAŞLANDI

16.01.2015

UKUB’un, teknik ve endüstri meslek lisesi öğrencilerini kalıpçılığa özendirmek amacıyla üçüncüsünü düzenleyeceği Meslek Liseleri Arası Ulusal Kalıp Yarışması’nın hazırlıkları başladı. Daha önce 2 kez düzenlenen ve büyük ilgi gören yarışmanın 3.’sü 2015-2016 eğitim öğretim yılında yapılacak.

&n.. Devamı »

UKUB KALIPÇILIK SEKTÖRÜNÜN DİNAMOSU OLARAK ÇALIŞIYOR

04.12.2014

Türkiye’yi kalıp tedarikinde dışa bağımlıktan kurtarmayı hedefleyen UKUB, sektörün önünü açmak için çok önemli çalışmalar yapıyor. Birlik Başkanı Şamil Özoğul, 4-7 Aralık tarihlerinde Bursa’da yapılacak Kalıp Avrasya 2014 Fuarı öncesinde yaptığı açıklamada, UKUB’un bu hedefe ulaşmak için yaptığı çalışmaları anlattı. 

Devamı »

UKUB, KALIP YARIŞMASI BİRİNCİLERİNİ ALMANYA’YA FUARA GÖTÜRDÜ

11.12.2014

UKUB’un düzenlediği Meslek Liseleri Arası 2. Ulusal Kalıp Yarışması’nda birinci olan grupta yer alan öğrenciler ve öğretmenler, yarışma birincilik ödüllerinden biri olan, Almanya’nın Frankfurt şehrinde düzenlenen Euromold 2014 Fuarı’na götürüldüler. Fuarda dünya devi kalıp firmalarının stantlarını gezen öğrenciler, önemli deneyimler elde ettiler.

Devamı »

4.ULUSAL KALIPÇILIK SEMİNERİ 24.09.2014 TARİHİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

26.09.2014

24 Eylül 2014 Çarşamba günü Sarıgözoğlu ve Hisar Kalıp Ana Sponsorluğu'nda Kocaeli Workinn Otel'de gerçekleştirilen, kalıpçılık sektöründeki gelişmeleri, sorunları ve çözümlerini ana ve yan sanayi temsilcilerine aktarmanın amaçlandığı, ana ve yan sanayi yöneticilerinin katılım sağladığı 4. Ulusal Kalıpçılık Semineri 209 kişinin katılımıyla gerçekleştirild.. Devamı »

UKUB’UN13’ÜNCÜ OLAĞAN GENEL KURULU'NDA ŞAMİL ÖZOĞUL GÜVEN TAZELEDİ.

12.04.2014

Ulusal Kalıp Üreticileri Birliği (UKUB) Başkanlığı’na yeniden seçilen Şamil Özoğul, sektörün en büyük sıkıntısının nitelikli teknik eleman yetersizliği olduğunu söyledi. UKUB 13. Olağan Genel Kurulu’nda Başkan Şamil Özoğul güven tazeledi. Özoğul, tek listeyle girdiği seçimde kullanılan oyların tümünü alarak bir kez daha başkanlık görevini üstlendi. BUTGEM Konferans.. Devamı »

OKUL VE SANAYİ İŞBİRLİĞİ GELİŞTİRİLMELİ

01.01.2014

UKUB temsilcilerinin de katıldığı Ankara’daki sektör-eğitim istişare toplantısında, makine sektöründe mesleki eğitim veren ortaöğretim kurumlarından beklentiler dile getirildi. Milli Eğitim Bakanlığı’nın sektör-eğitim işbirliğinin geliştirilmesine yönelik istişare toplantısında makine sektörü masaya yatırıldı. Toplantıda, meslek liselerinde temel yabancı dil bilgisinin gerekliliği, staj uygulamaları, rehberlik ve.. Devamı »

COŞKUNÖZ TEML'DE UKUB BİLGİSAYAR LABORATUVARI AÇILDI.

11.04.2014

UKUB Yönetim Kurulu Üyeleri, 2012-2013 eğitim öğretim yılında düzenlenen Meslek Liseleri Arası 1. Ulusal Kalıp Yarışması Sac Metal Kategorisi 1.’si M. Kemal Coşkunöz Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’ni ziyaret ederek yarışma ödülü olarak kurulan, 11 adet bilgisayar ve 11 adet lisanslı CAD/CAM yazılımından oluşan, bilgisayar laboratuvarının açılışını gerçekleştirdi. Kalıp Yarışması’na katı.. Devamı »

UKUB'UN BU YILKİ ULUSAL KALIP YARIŞMASI SPONSORLUĞUNU SCHMOLZ BİCKENBACH YAPACAK.

27.03.2014

UKUB'un bu yıl ikincisini düzenleyeceği Meslek Liseleri Arası Ulusal Kalıp Yarışması’nın sponsorluğunu Schmolz + Bickenbach firması üstlendi. Ulusal Kalıp Üreticileri Birliği Başkanı Şamil Özoğul, bu yıl ikincisini düzenledikleri yarışmayla mesleki eğitimin önemine dikkat çekmeyi ve ülke sanayisinin gereksinimi olan teknik ara eleman yetiştirilmesini özendirmeyi amaçladıklarını söyledi. Yarışmanın kalıpçılık sektö.. Devamı »
Haberdar Olun!

E-Posta adresinizi brakarak, bültenlerimizi e-posta olarak alabilirsiniz.


İLETİŞİM

Ulusal Kalıp Üreticileri Birliği
Alaaddin Bey Mah.
Pazar Cd. Sera Plaza 29/D/4
Nilüfer / BURSA

Tel: +90 224 261 58 92

Tel: +90 224 261 58 93

Email: [email protected]