Tel: +90 224 261 58 92 | Fax: +90 224 261 58 93 | Email: [email protected]


Şahan EÇİN - Yönetim Kurulu Başkanı

1971 yılında İstanbul da doğdu. İlk ve orta öğretiminin ardından Haydarpaşa Teknik Lisesi Makina Bölümünü ve sonrasında da İstanbul Teknik Üniversitesi Makina Fakültesi Makina Mühendisliği bölümünü bitirdi. 1995 yılından itibaren profesyonel olarak devam ettiği meslek hayatında; 25 yıllık Hisar Kalıp geçmişinin son 15 yılında Genel Müdür olarak görev yaptıktan sonra, Kasım 2020 itibari ile MTN Kalıp firmasında Genel müdür olarak meslek hayatına devam etmektedir. Aynı zamanda Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Danışma Kurulu üyesidir. Evli ve ikiz kız çocuğu babası olup, ingilizce bilmektedir.

Ergun TAMER - Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

1989 yılında İstanbul’da doğdu. İlk ve Orta öğretimini İstanbul’da tamamladıktan sonra Üsküdar Fen Lisesi’nden mezun oldu. Akademik hayatına İngiltere Birmingham Üniversitesi’nde (University of Birmingham) devam etti. Birmingham Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü Otomotiv ve Tasarım branşını dereceyle bitirdi. 2012 yılında Türkiye’ye dönüş yaparak 2013’te kurucu ortağı olduğu “Hızlı Bağlantı Elemanları” üretimi yapan RTC TEC Bağlantı Elemanları A.Ş. firmasının yönetim kadrosunda etkin rol üstlenmeye başladı.  Şu anda kurucu ortağı olduğu firmada iş hayatına devam etmektedir.

Elif Özge ÖZTÜRK - Yönetim Kurulu Üyesi

1983 İstanbul doğumlu olan Elif Özge Öztürk orta öğretimini Bahçelievler Anadolu Lisesi’ nde tamamlamış daha sonra Kocaeli Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Yurt dışında dil eğitimi almasının ardından Türkiye’ ye dönerek eğitim hayatına devam etmiştir. 2011 yılında Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsünde işletme yüksek lisansını tamamlamış daha sonra 2012 yılında Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) tarafından düzenlenen yöneticilik okulu programını başarıyla tamamlamıştır. Farklı üretim anlayışları ve bakış açıları görmek için özellikle üretim yönetimi, yalın üretim gibi konularda eğitimlere katılmış, ayrıca büyümede sürekliliği sağlamak için ihracat uzmanlığı sertifikası almıştır. Elif Özge Öztürk, erkek egemen kalıpçılık sektöründe hem kadın yönetici hem de 2. kuşak kalıpçı olarak sektöre katkı sağlamak için başarılı çalışmalar yürütmektedir. 2008 yılından bu yana Özgü Kalıp ve Plastik Sanayi Limited Şirketi’nde çalışmaktadır.

Ali BAŞAK - Yönetim Kurulu Üyesi

1966 yılında Yerköy de ( Yozgat ) doğdu. İlk ve orta öğrenimini 1979 yılında    Yerköy ‘de , lise öğrenimini 1982 yılında Bursa’da tamamladı. 1987 yılında Hacettepe Üniversitesi Mühendislik fakültesi Cevher hazırlama Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 1991 yılında BPLAS AŞ fabrikasında üretim mühendisi olarak göreve başladı. Yine aynı fabrikada üretim ve proje müdürlüğü görevlerinde bulundu. Halen BPLAS AŞ firmasında Genel müdür yardımcılığı görevini sürdürmektedir. Evli ve bir çocuk babası olup İtalyanca ve İngilizce bilmektedir.

İpek ERDEM - Yönetim Kurulu Üyesi

1989 yılında İzmir’de doğdu. 2012 yılında Yeditepe Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra Otomotiv sektöründe sac kalıpları ve sac parça seri imalatı gerçekleştiren aile şirketleri SARIGÖZOĞLU A.Ş.’de 3. Nesil olarak göreve başladı. 2014 yılında Japonya’da Yalın Üretim Eğitimini tamamladıktan sonra görevine ara vererek Kaliforniya Üniversitesi’nde Uluslararası Ticaret ve Finansman eğitimi aldı. Süreç İyileştirme ve Dijital Dönüşüm çalışmalarından sorumlu yönetim kurulu üyesi olarak şirketlerinde görevine devam etmektedir.

Mehmet GANİYUSUFOĞLU - Yönetim Kurulu Üyesi

1989 yılında İstanbul'da doğdu. 2008 yılında Özel Alman Lisesi'nden mezun olduktan sonra eğitimine Sabancı Üniversitesi Malzeme Mühendisliği ve Bilimi bölümünde devam etti. Almanya ve Japonya'da edindiği sektörel tecrübelerin ardından aile şirketi olan Korkmaz Çelik'te çalışmaya başladı. 2014 yılında Proje Müdürü, 2018 yılında Başkan Yardımcısı oldu. Korkmaz Çelik'in dijitalleşme sürecini yöneterek şirketin modern çalışma modellerine uygun olarak faaliyetlerine devam etmesini sağlamıştır.

Tayfun TARAKÇIOĞLU - Yönetim Kurulu Üyesi

  1992 yılında İstanbul da doğdu. Lise eğitimini Özel Uğur Anadolu Lisesinde tamamlamış ardından İzmir Ekonomi Üniversitesinden ayrılarak, 2013 yılında İngiltere’ye yerleşmiş ve Manchester Academy of English enstitüsünde Endüstriyel İngilizce eğitimleri almıştır.   2014 yılında Türkiye'ye dönmüş ve "Kalıp Elemanları & Setleri" üretimi yapan GÜVENAL Kalıp Elemanları A.Ş. firmasında çalışmaya başlamıştır. 2015 yılı sonuna kadar firmanın çeşitli satış pozisyonlarında çalışmıştır. 2016 yılında Dış Ticaret Uzmanlığı eğitiminin ardından, GÜVENAL firmasının 2. kuşak globalleşme hedeflerini kapsayan ihracat stratejileri ve aktivitelerini başlatmıştır.   Günümüzde Genel Müdür Yardımcısı olarak meslek hayatına devam etmektedir.


Haberdar Olun!

E-Posta adresinizi brakarak, bültenlerimizi e-posta olarak alabilirsiniz.


LİNKLER

İLETİŞİM

Ulusal Kalıp Üreticileri Birliği
Alaaddin Bey Mah.
Pazar Cd. Sera Plaza 29/D/4
Nilüfer / BURSA

Tel: +90 224 261 58 92

Tel: +90 224 261 58 93

Email: [email protected]